اخبار مرکز, تازه ها, مرکز تحقیقات ژنتیک

جلسه آیت الله اعرافی با رئیس سازمان بهزیستی دکتر قبادی دانا و فرماندار میبد حسین فلاح

[vc_row content_text_aligment=”left” css=”.vc_custom_1493281775182{padding-top: 8px !important;padding-bottom: 11px !important;}”][vc_column][vc_column_text]

طی سفر فرماندار میبد به استان قم در مهرماه و در نشستی با «آیت‌الله اعرافی» مدیر حوزه‌های علمیه کشور و امام‌جمعه میبد، «دکتر قبادی دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد، مسائل و مشکلات مرکز تحقیقات ژنتیک میبد را بررسی کردند.
حسین فلاح ضمن قدردانی از آیت‌الله اعرافی که مقدمات این دیدار را ترتیب دادند؛ با اشاره به مسائل مطرح‌شده در این دیدار گفت: مرکز تحقیقات ژنتیک میبد از مراکز مهم تحقیقی و پژوهشی کشور در امر پیشگیری از معلولیت‌هاست که نقش آن در پیشگیری از معلولیت‌ها را نمی‌توان انکار کرد.
فلاح افزود: در این دیدار بر تقویت و توانمندسازی مرکز تحقیقات ژنتیک میبد به‌عنوان یک مرکز هدفمند در مرکز و جنوب شرق کشور تأکید شد.
فرماندارمیبد با اشاره به پی گیری‌های سازمان برنامه بودجه در اختصاص اعتبارات لازم بر این مرکز گفت: دکتر قبادی دانا قول داد که در مرحله اول 660 میلیون تومان تا پایان مهرماه به این مرکز تزریق شود.
وی همچنین افزود: یکی دیگر از مباحثی که در این جلسه مطرح شد بحث کد دار شدن مرکز تحقیقات ژنتیک میبد بود که قرار شد با پی گیری‌های دکتر دهقانی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی این کار هم صورت گیرد.
با کد دار شدن، مرکز تحقیقات ژنتیک میبد در ردیف اعتباری قرارگرفته و توانایی انجام تحقیقات بنیادی و اجرای طرح‌های مهم ژنتیکی در این مرکز روان‌تر انجام می‌گیرد.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”12px”][vc_column_text][/vc_column_text][vc_empty_space height=”8px”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *