اخبار مرکز, مرکز تحقیقات ژنتیک

همایش اختتامیه اولین جایزه تحصیلی مرکز ژنتیک میبد برگزار شد

[vc_row content_text_aligment=”left”][vc_column][vc_column_text]همایش اختتامیه اولین جایزه تحصیلی مرکز تحقیقات ژنتیک میبد با حضور برگزیدگان فراخوان، اساتید ، دانشجویان، خیرین حوزه ژنتیک و مسئولان شهرستان و استان برگزار شد.

همایش اختتامیه فراخوان اولین جایزه تحصیلی خود را با نام بزرگداشت دکتر اکبرکلانتر مهرجردی به منظور حمایت مالی از طرحهای برگزیده برگزار گردید.

رییس اداره بهزیستی میبد در این برنامه با بیان توضیحاتی در ارتباط با پایه گذاری مرکز تحقیقات ژنتیک با تشکر از دکتر اکبرکلانتر به خاطر بانی شدن اولین جایزه تحصیلی مرکز تحقیقات ژنتیک  میبد و کسانی که در این ارتباط همکاری کردند گفت: ۲۹ سال از زمانی که جرقه راه‌اندازی این مرکز زده شد ، می گذرد و در این سال‌ها تا زمان تکمیل ساخت و راه‌اندازی و افتتاح مرکز آیت الله اعرافی امام جمعه شهرستان و همه فرمانداران در پایه‌گذاری این مکان آزمایشگاهی و تحقیقاتی کمک کردند و سنگ بنای آن را گذاشتند.

سید محسن فلاح با بیان اینکه مرکز تحقیقات ژنتیک در سه فاز به بهره‌برداری رسیده افزود: فاز یک مرکز تحقیقات ژنتیک در سال ۹۱ افتتاح شد و به مدت ۱۰ سال از فعالیت آن می گذرد ، سال گذشته نیز بخش پژوهشی مرکز شروع به کار کرد.

وی اعزام تیم به شهرهای‌ها استان ، اجرای طرح رصد و سنجش ۱۳ هزار و ۸۰۰ نفر به صورت خانه به خانه را از فعالیت‌های مرکز تحقیقات ژنتیک عنوان کرد.

فلاح همچنین انجام امور خیر و کمک به مددجویان برای انجام آزمایشات غربالگری ژنتیک و کمک به افراد بی بضاعت در انجام آزمایش های ژنتیک هم را یادآور شد.

قائم مقام مؤسسه خیریه مرکز ژنتیک میبد نیز در این مراسم از همه کسانی که مرکز تحقیقات ژنتیک را پایه گذاری کردند و کسانی که سطح علمی مرکز را ارتقا دادند و افرادی که از دانشگاه‌های استان با مرکز همکاری کردند، قدردانی کرد.

دکتر کمال بیگی به راه اندازی فاز تحقیقاتی اشاره و اظهار کرد: مزیت نسبی شهر میبد دایر کردن مراکز تحقیقاتی ، مشغول شدن جوانان این شهر در حوزه‌های علمی و پژوهشی و قرار گرفتن در مسیر علم آینده و پیشرفت علمی کشور است .

کارشناس پژوهشی مرکز تحقیقات ژنتیک با بیان روند فراخوان اولین جایزه تحصیلی مرکز تحقیقات ژنتیک میبد گفت: بخش مرکز تحقیقات ژنتیک در راستای رسالت اجتماعی در حمایت طرح‌هایی که می توانند خروجی علمی و کاربری مناسب داشته باشند ، فراخوان جایزه تحصیلی  با نام بزرگداشت دکتر اکبرکلانتر مهرجردی را در تیرماه امسال داد.

احسان زارعی دست آوردهای این فراخوان را پنج طرح ارایه شده توسط دانشجویان مقاطع تکمیلی عنوان کرد.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”12px”][vc_empty_space height=”12px”][vc_column_text][/vc_column_text][vc_empty_space height=”12px”][mkdf_image_gallery type=”masonry” image_behavior=”lightbox” number_of_columns=”three” space_between_columns=”normal” images=”11537,11538″][mkdf_image_gallery type=”masonry” image_behavior=”lightbox” number_of_columns=”three” space_between_columns=”normal”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *